Հայտնի է, որ թեկնածուն քանի տոկոս է ստացել ՎԻԴԵՈ. Ինչ հայհոյախառն միջադեպ է տեղի ունեցել ՔՊ-ական հարբած պատգամավորների, վարչապետի խորհրդականի ու Շիրակի նախկին մարզպետների մասնակցությամբ.18+ 50,06%֊ն ընդդեմ 36%֊ի. Գյումրիի ՏԻՄ ընտրությունների վերջնարդյունքը (82 տեղամասերի տվյալները) Ազատություն ԴՕԿ-ին. գյումրեցու գրառումը՝ քվեաթերթիկի վրա Պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի լկտի և հայհոյախառն պահվածքը «Եվրոմեդիա 24»-ի լրագրող Կորյուն Սիմոնյանի նկատմամբ (տեսանյութ) Գյումրիում ձերբակալվել է 4 քաղաքացի, որոնցից 3-ը 70-անց, 80-անց ու 90-անց կանայք են Փարաքար համայնքում, ըստ նախնական գնահատումների, 57 տոկոս ձայներով հաղթանակ է տանում ընդդիմադիր Վոլոդյա Գրիգորյանը Փարաքարում տոնում են «Միասնություն» դաշինք  լիդեր Վոլոդյա Գրիգորյանի հաղթանակը (Տեսանյութ) Գյումրիի թիվ 31/45 տեղամասի արդյունքները. Վարդան Ղուկասյանն առաջատար է հսկայական առավելությամբ «ՀԱՂԹԵՑԻ ԹՈՒՐՔ ՄԱՐԶԻԿԻՆ ԴԱՌՆԱԼՈՎ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՉԵՄՊԻՈՆ». ԱԶԱՏ ՈՃԻ ԸՄԲՇԱՄԱՐՏԻ ԵՎՐՈՊԱՅԻ Մ20 ՏԱՐԵԿԱՆՆԵՐԻ ՉԵՄՊԻՈՆ, Մ23 ՏԱՐԵԿԱՆՆԵՐԻ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՓՈԽՉԵՄՊԻՈՆ ԿՆՅԱԶ ԻԲՈՅԱՆ
Մոսկվայի դատարանը մեղավոր է ճանաչել «Տագանսկայա» հանցախմբի պարագլխին՝ Դեդ Հասանի սպանության հանցակցության մեջ
Մոսկվայի քաղաքային դատարանի երդվյալ ատենակալները մեղադրական դատավճիռ են կայացրել Իգոր Ժիրնոկլեևի գլխավորած «Տագանսկայա» կազմակերպված հանցավոր խմբավորման 10 նախկին անդամների նկատմամբ։ Կազմակերպված հանցախմբի ենթադրյալ առաջնորդը մեղավոր է ճանաչվել նաև քրեական հեղինակություն Դեդ Հասանի (Ասլան Ուսոյան) սպանությանը օժանդակելու մեջ, գրում է «Коммерсантъ»-ը։
Բացի Ժիրնոկլեևից, գործին առնչվում են նաև Օլեգ Ռուսանովը, Բորիս Տրետյակը, Դմիտրի Յուխնևիչը, Իգոր Բալաշովը, Գենադի Լուկյանովը, Սերգեյ Շչերբակովը, Գերման Գրիշինը, Սերգեյ Շչուկարյովը, Մարատ Յանբուխտինը և Գրիգորի Ռաբինովիչը (նա մահացել է 2024-ի հունիսին, սակայն նրա հարազատները դեմ են եղել գործին փակելուն):
Կախված կազմակերպված հանցավոր խմբում իրենց դերից՝ նրանք մեղավոր են ճանաչվում զինված խմբավորման և հանցավոր համայնքի ստեղծման և մասնակցության, սպանության, առևանգման, գողության, կողոպուտի, շորթման և զենքի ապօրինի շրջանառության մեջ (ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 209-րդ հոդվածի 2-րդ մաս, ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 210-րդ հոդվածի 2-րդ մասի «գ.» ենթակետ, ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 105-րդ հոդվածի «ա» ենթակետ, ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 126-րդ հոդվածի 3-րդ մասի «ա», «բ» ենթակետեր, 163-րդ հոդվածի 3-րդ մաս, ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 16-րդ հոդվածի 3-րդ մասի «ա, բ» ենթակետեր, 16-րդ հոդվածի 1-ին մասի «ա» ենթակետեր, ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 159.2-րդ հոդվածի 4-րդ մաս, ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 222-րդ հոդվածի 3-րդ մաս, ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 222.1-րդ հոդվածի 3-րդ մաս, ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 223-րդ հոդվածի 3-րդ մաս:
Ըստ քննիչների՝ կազմակերպված հանցավոր խումբը ստեղծվել է 90-ականների սկզբին և գործել է հիմնականում Մոսկվայի տարածաշրջանում։ Ենթադրվում է, որ Ժիրնոկլեևի և Ռաբինովիչի ղեկավարությամբ մի քանի սպանություններ են կատարվել, ներառյալ՝ «Ռոսպիշեպրոմ» ԲԲԸ տնօրեն Վալերի Ժուրավլևի և «Մոսկվա» հանրախանութի փաստաբան Անդրեյ Բրալյուկի սպանությունը։ Ամենաաղմկահարույց հանցագործությունը, որին մեղադրել են Տագանսկին, 2017 թվականին փաստաբան Նատալյա Վավիլինայի սպանությունն էր։
Հայտնի է, որ թեկնածուն քանի տոկոս է ստացելՎԻԴԵՈ. Ինչ հայհոյախառն միջադեպ է տեղի ունեցել ՔՊ-ական հարբած պատգամավորների, վարչապետի խորհրդականի ու Շիրակի նախկին մարզպետների մասնակցությամբ.18+50,06%֊ն ընդդեմ 36%֊ի. Գյումրիի ՏԻՄ ընտրությունների վերջնարդյունքը (82 տեղամասերի տվյալները)Ազատություն ԴՕԿ-ին. գյումրեցու գրառումը՝ քվեաթերթիկի վրաՊատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի լկտի և հայհոյախառն պահվածքը «Եվրոմեդիա 24»-ի լրագրող Կորյուն Սիմոնյանի նկատմամբ (տեսանյութ)Գյումրիում ձերբակալվել է 4 քաղաքացի, որոնցից 3-ը 70-անց, 80-անց ու 90-անց կանայք ենՓարաքար համայնքում, ըստ նախնական գնահատումների, 57 տոկոս ձայներով հաղթանակ է տանում ընդդիմադիր Վոլոդյա ԳրիգորյանըՓարաքարում տոնում են «Միասնություն» դաշինք  լիդեր Վոլոդյա Գրիգորյանի հաղթանակը (Տեսանյութ)Գյումրիի թիվ 31/45 տեղամասի արդյունքները. Վարդան Ղուկասյանն առաջատար է հսկայական առավելությամբ«ՀԱՂԹԵՑԻ ԹՈՒՐՔ ՄԱՐԶԻԿԻՆ ԴԱՌՆԱԼՈՎ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՉԵՄՊԻՈՆ». ԱԶԱՏ ՈՃԻ ԸՄԲՇԱՄԱՐՏԻ ԵՎՐՈՊԱՅԻ Մ20 ՏԱՐԵԿԱՆՆԵՐԻ ՉԵՄՊԻՈՆ, Մ23 ՏԱՐԵԿԱՆՆԵՐԻ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՓՈԽՉԵՄՊԻՈՆ ԿՆՅԱԶ ԻԲՈՅԱՆՔՊ-ի Սարիկը առաջին տեղում է, բայց քաղաքապետ դառնալու շանսեր չունի31/48-ում առաջատարը Մարտուն Գրիգորյանն է31/9-ում Սարիկն առաջատար էՀայտնի են Մարտուն Գրիգորյանի ցուցանիշներըԸնտրական տեղամասերից ստացած առաջին տվյալները կտեղադրվեն ԿԸՀ կայքում31/62-ում հաղթում է ՍարիկըՓարաքարից վերջին տվյալներըԳյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական պատկերը՝ 8 ընտրատեղամասերից31/43-ում Վարդանիկը կրկնակի հաղթանակ է տանումԳյումրիի ընտրատեղամասերից ստացվող արդյունքների ներկա պատկերը. թարմացվող31/61-ում կրկին առաջատար է Սարիկը31/35-ում Սարիկը շարունակում է հաղթարշավը31/17-ում Սարիկն է հաղթում31/11-ում Սարիկը ջախջախում է Վարդանիկին31/43 -ում Վարդանիկն է կրումՍարիկը առաջատար է. Հայտնի են Գյումրու ՏԻՄ ընտրությունների 31/65, 31/02, 31/63, 31/12 ընտրատեղամասի արդյունքները31/60-ում Սարիկը շարունակում է առաջատար լինել«Ինտերը» հաղթեց ու շարունակում է գլխավորել մրցաշարային աղյուսակը (տեսանյութ)31/44-ում Վարդանիկն է հաղթում31/12-ում Սարիկն է հաղթում31/65 ընտրատեղամասում Սարիկը ջախջախիչ հաղթանակ է տանում31/02 ընտրատեղամասում առաջատար է ՍարիկըՎարդանիկը ջախջախիչ հաղթանակ է տանում 31/44 ընտրատեղամասում ՎԻԴԵՈ. Ինչպես է Փաշինյանի ավտոշարասյունը սլանում է օդանավակայանԴնեպրոպետրովսկի ուղղությամբ ուկրաինական բանակի համար աննախադեպ կատաստրոֆա է հասունացել (Տեսանյութ) «Չոռնի Անոն» և մի շարք այլ անձինք ձերբակալվել են հանցանք կատարելու կասկածանքով Ամփոփվել են 31/63 տեղամասի արդյունքները. Վարդան Ղուկասյանն առաջատար է«ԻՄ ՌԵԿՈՐԴԱՅԻՆ ԿԱՐԻԵՐԱՆ ՄՏԱԴԻՐ ԵՄ ԱՎԱՐՏԵԼ 80 ՏՈՆՆԱՅԱՆՈՑ ԻՆՔՆԱԹԻՌ ՔԱՇԵԼՈՎ». ՊՐՈՖԵՍԻՈՆԱԼ ԲՌՆՑՔԱՄԱՐՏԻԿ, ԱՇԽԱՐՀԻ, ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՉԵՄՊԻՈՆ, ԳԻՆԵՍԻ ՌԵԿՈՐԴԱԿԻՐ ՅՈՒՐԻ ՍԱՔՈՒՆՑԱրցախցիների սոցիալական ծրագրերի մտահոգությունների վերաբերյալ ակցիա կանցկացվիՓարաքար և Գյումրի համայնքներում, նախնական տվյալներով, քվեարկությանը մասնակցել է ընտրողների 44.61%-ըԱդրբեջանը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել․ ՀՀ ՊՆ-ից հայտնում են՝ հայկական կողմը կրակ չի բացելԱրդար պահանջ, չնահանջե՛ք, արցախցիների պաhանջները պետք է լսելի լինեն․ Արշավիր ՂարամյանՓարաքարում ընտրություններին մասնակցել է ընտրողների 55%-ը․ Մեսրոպ ԱռաքելյանԳյումրու ավագանու ընտրություններին մասնակցել է 47,451 ընտրող, որը կազմում է մասնակցության իրավունք ունեցողների 42,66%-ըՓարաքարի 2 ընտրատեղամասեր հոսանքազրկված ենԻ՞նչ եղանակ կլինի ապրիլի առաջիկա օրերինՓոփոխությունների ժամանակն է, թե՞ հավասարակշռություն փնտրելու. ի՞նչ են աստղերը կանխատեսել կենդանակերպի նշանների համարԱնցնելու ենք հստակ գործողությունների. ինչ են որոշել արցախցիներըԳյումրիում և Փարաքարում քվեարկությունն ավարտված է․ սկսվել է ձայների հաշվարկըՊուտինը վերջին տասնամյակում բրիտանական վերնախավին ամենալուրջ նախազգուշացումն է ուղարկել. Իրանցի փորձագետ