Փարաքար խոշորացված համայնքում Միասնություն դաշինքը հաղթել է միաձայն «Քիր Սթարմերը խելագար է, ով մեզ բոլորիս մղում է դեպի միջուկային պատերազմ». Daily Mail Հայտնի է, որ թեկնածուն քանի տոկոս է ստացել ՎԻԴԵՈ. Ինչ հայհոյախառն միջադեպ է տեղի ունեցել ՔՊ-ական հարբած պատգամավորների, վարչապետի խորհրդականի ու Շիրակի նախկին մարզպետների մասնակցությամբ.18+ 50,06%֊ն ընդդեմ 36%֊ի. Գյումրիի ՏԻՄ ընտրությունների վերջնարդյունքը (82 տեղամասերի տվյալները) Ազատություն ԴՕԿ-ին. գյումրեցու գրառումը՝ քվեաթերթիկի վրա Պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի լկտի և հայհոյախառն պահվածքը «Եվրոմեդիա 24»-ի լրագրող Կորյուն Սիմոնյանի նկատմամբ (տեսանյութ) Գյումրիում ձերբակալվել է 4 քաղաքացի, որոնցից 3-ը 70-անց, 80-անց ու 90-անց կանայք են Փարաքար համայնքում, ըստ նախնական գնահատումների, 57 տոկոս ձայներով հաղթանակ է տանում ընդդիմադիր Վոլոդյա Գրիգորյանը Փարաքարում տոնում են «Միասնություն» դաշինք  լիդեր Վոլոդյա Գրիգորյանի հաղթանակը (Տեսանյութ)
Զոհվել է ռուսական Առաջին ալիքի ռազմական թղթակիցը
Ռուսական առաջին ալիքի ռազմական թղթակից Աննա Պրոկոֆևան զոհվել է Բելգորոդի մարզում՝ Դեմիդովկա գյուղի մերձակայքում։ Տեղեկությունը հայտնում է բլոգեր Վլադիմիր Ռոմանովը։
«Խմբագրական առաջադրանք կատարելիս զոհվել է Առաջին ալիքի ռազմական թղթակից Աննա Պրոկոֆևան։ Խիզախ, ազնիվ և պարկեշտ մարդ։ Պրոֆեսիոնալ»,- նշել է Ռոմանովը։
Հեռուստաալիքը հաստատել է լուրը։
«Դա տեղի է ունեցել Ուկրաինայի հետ սահմանին` Բելգորոդի մարզում, որտեղ Առաջին ալիքի նկարահանող խումբը պայթել է թշնամու ականի վրա։ Աննայի հետ գտնվող օպերատոր Դմիտրի
Վոլկովը վիրավոր է», – ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Առաջին ալիքում Աննան աշխատում էր 2023 թվականից, ռեպորտաժներ էր վարում ռազմական հատուկ գործողության գոտուց։ Աննան 35 տարեկան էր։ Մինչ ռազմական թղթակից դառնալը նա աշխատել է «Ռոսիա Սեգոդնյա» գործակալության իսպանական խմբագրությունում։
Բելգորոդի մարզպետ Վյաչեսլավ Գլադկովը հայտնել է, որ Կրասնոյարուժսկի շրջանում իրավիճակը շարունակում է ծանր մնալ։ Երեկ նա տեղեկացրել էր, որ ուկրաինական զինված ուժերի կողմից 20 գնդակոծություն է եղել, որոնց ընթացքում արձակվել է 149 զինամթերք, 29 ԱԹՍ է հարձակվել, որոնցից 14-ը հնարավոր է եղել խոցել։
Փարաքար խոշորացված համայնքում Միասնություն դաշինքը հաղթել է միաձայն«Քիր Սթարմերը խելագար է, ով մեզ բոլորիս մղում է դեպի միջուկային պատերազմ». Daily MailՀայտնի է, որ թեկնածուն քանի տոկոս է ստացելՎԻԴԵՈ. Ինչ հայհոյախառն միջադեպ է տեղի ունեցել ՔՊ-ական հարբած պատգամավորների, վարչապետի խորհրդականի ու Շիրակի նախկին մարզպետների մասնակցությամբ.18+50,06%֊ն ընդդեմ 36%֊ի. Գյումրիի ՏԻՄ ընտրությունների վերջնարդյունքը (82 տեղամասերի տվյալները)Ազատություն ԴՕԿ-ին. գյումրեցու գրառումը՝ քվեաթերթիկի վրաՊատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի լկտի և հայհոյախառն պահվածքը «Եվրոմեդիա 24»-ի լրագրող Կորյուն Սիմոնյանի նկատմամբ (տեսանյութ)Գյումրիում ձերբակալվել է 4 քաղաքացի, որոնցից 3-ը 70-անց, 80-անց ու 90-անց կանայք ենՓարաքար համայնքում, ըստ նախնական գնահատումների, 57 տոկոս ձայներով հաղթանակ է տանում ընդդիմադիր Վոլոդյա ԳրիգորյանըՓարաքարում տոնում են «Միասնություն» դաշինք  լիդեր Վոլոդյա Գրիգորյանի հաղթանակը (Տեսանյութ)Գյումրիի թիվ 31/45 տեղամասի արդյունքները. Վարդան Ղուկասյանն առաջատար է հսկայական առավելությամբ«ՀԱՂԹԵՑԻ ԹՈՒՐՔ ՄԱՐԶԻԿԻՆ ԴԱՌՆԱԼՈՎ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՉԵՄՊԻՈՆ». ԱԶԱՏ ՈՃԻ ԸՄԲՇԱՄԱՐՏԻ ԵՎՐՈՊԱՅԻ Մ20 ՏԱՐԵԿԱՆՆԵՐԻ ՉԵՄՊԻՈՆ, Մ23 ՏԱՐԵԿԱՆՆԵՐԻ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՓՈԽՉԵՄՊԻՈՆ ԿՆՅԱԶ ԻԲՈՅԱՆՔՊ-ի Սարիկը առաջին տեղում է, բայց քաղաքապետ դառնալու շանսեր չունի31/48-ում առաջատարը Մարտուն Գրիգորյանն է31/9-ում Սարիկն առաջատար էՀայտնի են Մարտուն Գրիգորյանի ցուցանիշներըԸնտրական տեղամասերից ստացած առաջին տվյալները կտեղադրվեն ԿԸՀ կայքում31/62-ում հաղթում է ՍարիկըՓարաքարից վերջին տվյալներըԳյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական պատկերը՝ 8 ընտրատեղամասերից31/43-ում Վարդանիկը կրկնակի հաղթանակ է տանումԳյումրիի ընտրատեղամասերից ստացվող արդյունքների ներկա պատկերը. թարմացվող31/61-ում կրկին առաջատար է Սարիկը31/35-ում Սարիկը շարունակում է հաղթարշավը31/17-ում Սարիկն է հաղթում31/11-ում Սարիկը ջախջախում է Վարդանիկին31/43 -ում Վարդանիկն է կրումՍարիկը առաջատար է. Հայտնի են Գյումրու ՏԻՄ ընտրությունների 31/65, 31/02, 31/63, 31/12 ընտրատեղամասի արդյունքները31/60-ում Սարիկը շարունակում է առաջատար լինել«Ինտերը» հաղթեց ու շարունակում է գլխավորել մրցաշարային աղյուսակը (տեսանյութ)31/44-ում Վարդանիկն է հաղթում31/12-ում Սարիկն է հաղթում31/65 ընտրատեղամասում Սարիկը ջախջախիչ հաղթանակ է տանում31/02 ընտրատեղամասում առաջատար է ՍարիկըՎարդանիկը ջախջախիչ հաղթանակ է տանում 31/44 ընտրատեղամասում ՎԻԴԵՈ. Ինչպես է Փաշինյանի ավտոշարասյունը սլանում է օդանավակայանԴնեպրոպետրովսկի ուղղությամբ ուկրաինական բանակի համար աննախադեպ կատաստրոֆա է հասունացել (Տեսանյութ) «Չոռնի Անոն» և մի շարք այլ անձինք ձերբակալվել են հանցանք կատարելու կասկածանքով Ամփոփվել են 31/63 տեղամասի արդյունքները. Վարդան Ղուկասյանն առաջատար է«ԻՄ ՌԵԿՈՐԴԱՅԻՆ ԿԱՐԻԵՐԱՆ ՄՏԱԴԻՐ ԵՄ ԱՎԱՐՏԵԼ 80 ՏՈՆՆԱՅԱՆՈՑ ԻՆՔՆԱԹԻՌ ՔԱՇԵԼՈՎ». ՊՐՈՖԵՍԻՈՆԱԼ ԲՌՆՑՔԱՄԱՐՏԻԿ, ԱՇԽԱՐՀԻ, ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՉԵՄՊԻՈՆ, ԳԻՆԵՍԻ ՌԵԿՈՐԴԱԿԻՐ ՅՈՒՐԻ ՍԱՔՈՒՆՑԱրցախցիների սոցիալական ծրագրերի մտահոգությունների վերաբերյալ ակցիա կանցկացվիՓարաքար և Գյումրի համայնքներում, նախնական տվյալներով, քվեարկությանը մասնակցել է ընտրողների 44.61%-ըԱդրբեջանը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել․ ՀՀ ՊՆ-ից հայտնում են՝ հայկական կողմը կրակ չի բացելԱրդար պահանջ, չնահանջե՛ք, արցախցիների պաhանջները պետք է լսելի լինեն․ Արշավիր ՂարամյանՓարաքարում ընտրություններին մասնակցել է ընտրողների 55%-ը․ Մեսրոպ ԱռաքելյանԳյումրու ավագանու ընտրություններին մասնակցել է 47,451 ընտրող, որը կազմում է մասնակցության իրավունք ունեցողների 42,66%-ըՓարաքարի 2 ընտրատեղամասեր հոսանքազրկված ենԻ՞նչ եղանակ կլինի ապրիլի առաջիկա օրերինՓոփոխությունների ժամանակն է, թե՞ հավասարակշռություն փնտրելու. ի՞նչ են աստղերը կանխատեսել կենդանակերպի նշանների համարԱնցնելու ենք հստակ գործողությունների. ինչ են որոշել արցախցիները