Սարսափելի առաջարկ էր. Տկաչենկոն` Սպերցյանի համար «Լանսի» արած առաջարկի մասին Ռուսները գրավել են ռազմավարական նշանակության բնակավայր եւ սկսել գրոհել երկրորդը (Քարտեզ, Տեսանյութ) Իսկ Իրանում ընդամենը ծաղրում են Թրամփի ռազմատենչությունը ՌԴ-ն ուժեր է կուտակում Լիմանի վրա լայնածավալ հարձակման համար, ունի տասնապատիկ առավելություն. Պատերազմի ուսումնասիրության ամերիկյան ինստիտուտ Ту-22М3 ստրատեգիական ռմբակոծիչը կործանվել է Իրկուտսկում (Տեսանյութ) Արեւմտամետ եւ ռուսամետ ընտրողների քանակը փոփոխվել է. Արմեն Բադալյան Տրանսգենդեր Լիլիթ Մարտիրոսյանը Վարդան Ղուկասյանի դեմ գլխավոր դատախազություն բողոք է ներկայացրել Կյանքից հեռացել է ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Ռաֆայել Գրիգորյանը Հայաստանը կարող է հայտնվել մեծ աղետի շեմին. Հայկ Այվազյան Հաստատ կխոսեմ, չեմ լռելու. Մարտուն Գրիգորյանը խոսել է
Արմեն Գալջյանը համարում է, որ Գյումրու ընտրությունները, ՔՊ-ի արձանագրած ամենաբարձր արդյունքն են՝ կուսակցության հիմնադրման օրվանից ի վեր
Ավագանու ՔՊ խմբակցության ղեկավար Արմեն Գալջյանը իր Ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել, համարելով , որ ՔՊ-ի արձանագրած ամենաբարձր արդյունքն են՝ կուսակցության հիմնադրման օրվանից ի վեր Գյումրու ընտրությունները:
«Ընդդիմության կողմից Գյումրու ՏԻՄ ընտրությունների վերաբերյալ արվող եզրահանգումները և ուրախությունը մեղմ ասած, տարօրինակ են։ 2021 թվականի ավագանու ընտրությունների համեմատ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ստացել է շուրջ 10,000-ով ավելի քվե, իսկ պնդումները, թե ՔՊ-ի կողմից քաղաքային իշխանություն չձևավորելու դեպքում իշխանափոխության շանսերը մեծանում են, ոչ միայն անհիմն են, այլև հակասում են քաղաքական տրամաբանությանը։ ՔՊ-ն երբևէ Գյումրիում քաղաքային իշխանություն չի ունեցել, հետևաբար, եթե քաղաքական դասավորվածության մեջ որևէ փոփոխություն կա, ապա այն հօգուտ ՔՊ-ի է, քանի որ Գյումրու ավագանիում 11 մանդատի փոխարեն այժմ կունենա 14 մանդատ։
Ավելին, այս ընտրությունները ՔՊ-ի համար Գյումրու ՏԻՄ մակարդակում արձանագրած ամենաբարձր արդյունքն են՝ կուսակցության հիմնադրման օրվանից ի վեր (2016 թ.՝ 638 ձայն, 2021 թ.՝ 7,786 ձայն, 2025 թ.՝ 17,183 ձայն), ինչը հստակ վկայում է Գյումրիում քաղաքական դիրքերի շարունակական ամրապնդման մասին։
Նկատելի է նաև, որ 2-րդ տեղը զբաղեցրած թեկնածուն, որը 2008 թվականի Գյումրու քաղաքապետի ընտրությունների ժամանակ ստացել էր շուրջ 31,000 քվե, 2025 թվականին ստացել է ընդամենը մոտ 9,000 քվե, իսկ 3-րդ տեղը զբաղեցրած թեկնածուն 2008թ. ընտրություններում ստացել էր շուրջ 19,000 քվե, 2025-ին ստացել է մոտ 7,000 քվե։ Ակնհայտ է, որ այդ տարիներին այդ քվեները ձևավորվել էին մի շարք արատավոր երևույթների միջոցով։
Քաղաքական տեսանկյունից ընտրությունների արդյունքները միանշանակ հօգուտ ՔՊ-ի են, և ՏԻՄ կառավարման համակարգին տիրապետող ցանկացած անձ հասկանում է, որ հետընտրական զարգացումների բոլոր հնարավոր սցենարները, մեծ հաշվով, նույնպես նպաստելու են ՔՊ-ի դիրքերի հետագա ուժեղացմանը»-, գրել է Գալջյանը։
Սարսափելի առաջարկ էր. Տկաչենկոն` Սպերցյանի համար «Լանսի» արած առաջարկի մասինՌուսները գրավել են ռազմավարական նշանակության բնակավայր եւ սկսել գրոհել երկրորդը (Քարտեզ, Տեսանյութ)Իսկ Իրանում ընդամենը ծաղրում են Թրամփի ռազմատենչությունըՌԴ-ն ուժեր է կուտակում Լիմանի վրա լայնածավալ հարձակման համար, ունի տասնապատիկ առավելություն. Պատերազմի ուսումնասիրության ամերիկյան ինստիտուտТу-22М3 ստրատեգիական ռմբակոծիչը կործանվել է Իրկուտսկում (Տեսանյութ)Արեւմտամետ եւ ռուսամետ ընտրողների քանակը փոփոխվել է. Արմեն Բադալյան Տրանսգենդեր Լիլիթ Մարտիրոսյանը Վարդան Ղուկասյանի դեմ գլխավոր դատախազություն բողոք է ներկայացրելԿյանքից հեռացել է ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Ռաֆայել ԳրիգորյանըՀայաստանը կարող է հայտնվել մեծ աղետի շեմին. Հայկ ԱյվազյանՀաստատ կխոսեմ, չեմ լռելու. Մարտուն Գրիգորյանը խոսել էԱՄՆ-ը պատրաստվում է հարձակվել Իրանի վրա. Daily MailՄարդիկ պատրաստ են ցանկացած տեսակի կրակ ու պատժի, միայն թե… Կարապետ ՊողոսյանՎիլեն Գաբրիելյանն անամոթաբար ստում է. Կորյուն ՍիմոնյանԼյարդդ ոնց ա, լյարդդ... ԸՆԿԵՐ ՓԱՆՋՈՒՆԻԷ՜յ, նավավար, ի՞նչ ես անում, ո՞ւր ես նստում դու նավակ…Քանի հիշում ենք Ռոբերտին, մեր տղաներին, Արցախը կա, ամեն ինչ կարելի է հետ բերելՇնորհիվ «Լեվ Գրուպ» փաստաբանական գրասենյակի ղեկավար Լեվոն Բաղդասարյանի՝ բարձր ատյանում արձանագրվեց «Իրավունքի» բացարձակ հաղթանակը «Կյանքի խոսքի» նկատմամբ Գյումրիում ժողովուրդը հստակ ցույց տվեց, որ ատում է Նիկոլ Փաշինյանին. Կարապետ Պողոսյան (ԱՆՈՆՍ)Ռուսաստանի մասին Թրամփի հայտարարությունները ՆԱՏՕ-ին «փակուղի են մտցրել»Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը չի համապատասխանում իրականությանը․ ՀՀ ՊՆ«Գնդակը Հայաստանի դաշտում է»․ Ալիևը նշել է խաղաղության պայմանագիրը կնքելու պայմաններըՂուկասյանը այսօր կապվել է ինձ հետ, նա պատրաստ է հանդիպել եւ քննարկումներ ծավալել առանց որեւէ նախապայմանի․Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանը նոր մանրամասներ է ներկայացնում Ո՞ւմ է պետք այս թոզփչոցին. ԶԱՐՄԱՆՔԿՐԵՎՈՐ.Հունիսի 30-ից Ռուսաստան մեկնողները պետք է 72 ժամ առաջ տեղյակ պահեն ՌԴ պատկան մարմիններինՉեմ կարող փաբ չգնալ, հաճույք եմ ստանում. ՔՊ-ականԱհասարսուռ. Ինքնասպան եղած կնոջ վերջին գրառումը՝ մահից 1 օր առաջTikTok-ը անջատում է իր լուսանկարների փոխանակման հավելվածըՈւկրաինայի օրինակը հստակ ցույց է տալիս՝ ինչ կարող է տեղի ունենալ երկրի հետ, որը, հայտնվելով ՌԴ-Արևմուտք դիմակայության սահմանին, կդադարի հետևել ազգային շահերին. ԿոպիրկինՍպասվում է կարճատև անձրև. օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվիԿրեմլը խոսել է Ուկրաինայի հարցով խաղաղ բանակցությունների մասինՀանրապետության հրապարակից տեսանյութ տարածած թnւրք բլոգերի նկատմամբ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել. ՔԿԹուրքերը 72 օբյետ են սեփականաշնորհել ՀՀ֊ումԳերմանիայի նախագահ Շթայնմայերը Արցախն ադրբեջանական է անվանել․ արդբեջանական ԶԼՄՇուտով լայնածավալ հարձակում կսկսվի Իրանի վրա․ իսրայելական հեռուստաալիք (տեսանյութ)Ֆրանսիայում սարսափել են Զելենսկու հայտարարություններիցԶուրաբիշվիլին հայտարարել է Վրաստանում բողոքի ցույցերը «նոր թափով» սկսելու մասինԱմերիկյան 3 խոշոր ավտոարտադրողներ կտուժեն Թրամփի մաքսատուրքերիցՄարտուն Գրիգորյանի թիմակից Անահիտ Խալաթյանն ազատության մեջ էԱյսօր Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները խաղաղության հասնելու հարցում բավականին մոտ են. ԱլիևՈւմ պատճառով է ՆԱՏՕ-ն դադարել քննարկել Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների վերանայման հարցըԵրևանում է դաշնակահար Ժան-Պոլ Գասպարյանը9 տարի առաջ, այս օրը, վերջին անգամ լսեցի քո ձայնը․ Ադամ Սահակյանի մայրը գրառում է կատարելՊնդում եմ, որ բոլոր նախագծերը ունեն ռազմավարական նշանակություն Հայաստանի Հանրապետության համար. Վիլեն ԳաբրիելյանՆիկոլը վերածվել է քաղաքական խրթվիլակի, որը չի հենվում ոչ իր թիմի, ոչ էլ ժողովրդի աջակցության վրա. Արմեն ՀովասափյանՍերժ Սարգսյանը հարգանքի տուրք է մատուցել ապրիլյան քառօրյա պատերազմի հերոսների հիշատակինԷլինա Դանիելյանը կանանց շախմատի ԵԱ-ի առաջատարներից էԱյսօր ՀՀԿ-ի հիմնադրման 35-րդ տարին էԱյսօր ապրիլյան քառօրյա պատերազմի 9-րդ տարելիցն էԿարծես թե դատավորների եւ նրանց անձնակազմի համար մի 300 տարվա աշխատանք է բացվել. Էդվարդ ՄիլիտոնյանԻ՞նչ է տեղի ունենում հոգու հետ 3-րդ, 7-րդ և հատկապես 40-րդ օրը, ի՞նչու են մարդիկ 40-րդ օրը գնում գերեզմաններ․․․Սրա մասին շատերը չգիտեն