Ինքն ուզում է, որ մեզ վախեցնի, բայց ինքը պետք է վախենա, նա խիղճ չունի. Արա Աբրահամյանը Փաշինյանի մասին Խամենեին պատասխանել է Թրամփի՝ Իրանը ռմբակnծելnւ uպառնшլիքին ՈւՂԻՂ․ Ավինյանը վարում է Երևանի քաղաքապետարանի հերթական նիստը Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Խնածախի ուղղությամբ, վնասվել է բնակելի տուն. ՊՆ Թրամփը հայտարարել է, որ չի ցանկանում արգելափակել TikTok-ը ՄԱՐՏԻ 31-Ի ՁԵՐ ՌՈՄԱՆՏԻԿ ՀՈՐՈՍԿՈՊԸ Պատմության արյnւնnտ էջերը վերջնական շրջելու պատմական հնարավորություն է ստեղծվել, բայց դրա համար Հայաստանը «պետք» է փոխի Սահմանադրությունը. Ադրբեջանի ԱԳՆ Տարադրամի փոխարժեքները մարտի 31-ին Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերին Ապրիլին Բարձրագույն ուժերը կպաշտպանեն Կենդանակերպի 4 նշաններին
Անակնկալներ եւ շքեղ տոնական համերգ՝ «Իրավունք»-ի 35-ամյակի առթիվ
Կայացավ «Իրավունք» թերթի 35-ամյակին նվիրված շքեղ միջոցառումը, որը տեղի ունեցավ «Մոսկվայի տան» մեծ դահլիճոււմ: «Իրավունք»-ին եւ ՍԻՄ կուսակցության Հայկ Բաբուխանյանին շնորհավորելու էին եկել դեսպաններ, արժանապատիվ հոգեւոր հայրեր, թերթի սիրելի բարեկամներ, քաղաքական գործիչներ, հավատարիմ ընթերցողներ եւ մշակութային գործիչներ:
Միջոցառումն անցավ ջերմ մթնոլորտում՝ համեմված երգ ու պարով: Հանդես եկան վաստակավոր արտիստներ, շուուբիզնեսի ներկայացուցիչներ, պարային խմբեր:
«Իրավունք»-ին շնորհավորելու էր եկել երգիչ ԴԱՎԻԹ ԹՈՒՋԱՐՅԱՆԸ, ով երգեց իր մոր՝ Գայանե Աստվածատրյանի կողմից գրված եւ «Իրավունք»-ին նվիրված երգը՝ «Ձոն Իրավունքին»:
«Շնորհավորում եմ «Իրավունք»-ին՝ 35- ամյակի կապակցությամբ, եւ մեծ պատիվ եմ համարում գտնվել այստեղ՝ այսօր: Իրավունքն ու արդարությունը պետք է ճչան եւ գործեն ամենուր, իսկ Հայկ Բաբուխանյանին ճանաչում եմ շատ վաղուց եւ շատ սիրով ու հպարտությամբ եմ ասում, որ մեր համագործակցությունը երկար տարիների պատմություն ունի ու դեռ երկար կտեւի»- իր ելույթին ավելացրեց Դավիթ Թուջարյանը:
Ելույթով հանդես եկան «Արմենի» պարային համույթը (գեղարվեստական ղեկավար՝ ԱՐՄԵՆ ԲՈԼՅԱՆ)` ներկայացնելով մարտական պար, ինչպես նաեւ «ԱԶԴ» պարային անսամբլը (գեղարվեստական ղեկավար՝ ԶԱՎԵՆ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ):
Իրենց գեղեցիկ կատարմամբ տոնը համեմեցին ՍԵՐԳ ԱԲՐԱՀԱՄՈՎԸ եւ ՋՈՒՍԸ` կատարելով զուգերգ: Եվս մեկ գեղեցիկ կատարում հնչեց Սերգ Աբրահամովի կողմից՝ «Благодарю» (Առնո Բաբաջանյան):
«Հետաքրքիր հարցազրույցներով սպասում ենք քեզ դեռ շատ երկար տարիներ» - ասաց Ջուսն ու ավելացրեց, «Հուսով եմ դեռ երկար տարիներ միասին կհամագործակցենք»: Իսկ ՀՀ վաստակավոր արտիստ ՄՀԵՐ ԱՐՄԵՆԻԱՆ «Իրավունք»-ին մաղթեց նշել չորս անգամ ավել նմանատիպ 35-ամյակներ:
«Աշխարհի հայեր միացեք» կոչով իր ելույթը սկսեց «Իրավունք» թերթի բարեկամ, ՀՀ վաստակավոր արտիստ ՄԱԴԼԵՆ ԱՍՐՅԱՆԸ՝ կատարելով «Հայե՛ր միացեք» երգը:
«Սիրելի պարոն Բաբուխանյան, շնորհավոր Ձեր ծնունդը, ինչպես նաեւ «Իրավունք» թերթի 35-ամյակը: Եղեք միշտ մեր ժողովրդի կողքին, ձեր բարի, արդար եւ պարզ մեկնաբանություններով»,- նշեց տիկին Ասրյանը:
Շարունակելով գեղեցիկ երեկոն՝ ՀՀ վաստակավոր արտիստ ԳԱՅԱՆԵ ՆԵՐՍԻՍՅԱՆԸ «Իրավունք»-ին մաղթեց երկար տարիների կյանք՝ իր առողջ վերլուծություններով եւ հանդես եկավ հանրահայտ «Հավատի երգ» կատարմամբ:
«Իրավունք»-ին եւ Հայկ Բաբուխանյանին շնորհավորելու էր եկել նոր սերնդի ներկայացուցիչ ԱՆՆԱ ԹԱԹԱՐՅԱՆԸ, ով ներկայացրեց «Sway» երգը՝ իր գեղեցիկ մեկնաբանությամբ: «Նոր ալիք» մրցույթում հաղթող ճանաչված ԱՆԱՀԻՏ ՀԱԿՈԲՅԱՆՆ էլ ներկայացավ «Հայի երկինք» երգով:
Արցախցի երգչուհի ԳԱՅԱ ԱՐԶՈՒՄԱՆՅԱՆԸ ներկաներին նախ հուզեց իր խոսքով եւ իր ելույթը սկսելուց առաջ խնդրեց ողջ դահլիճին հոտնկայս ծափահարել՝ հանուն Արցախի նահատակվածներին:
«Կանգնենք ու բարձր ծափահարենք մեր տղերքի, մեր Արցախի, մեր Հայստանի համար: Այնպես ծափահարենք, որ մեր ծափերի ձայները հասնեն Արցախ ու երկինք՝ տղերքին»- ասաց Գայա Արզումանյանը եւ կատարեց «Այայի երկիր Արցախ» ստեղծագործությունը:
35-ամյա թերթին իր շնորհավորական երգն էր բերել նաեւ տաղանդավոր երգիչ, 44-օրյա պատերազմի մասնակից ՊԱՊ ԻՍՊԻՐՅԱՆԸ՝ կատարելով «Շարան»:
Միջոցառումը լի էր գեղեցիկ անակնկալներով եւ իր անակնկալը մատուցեց նաեւ «Իրավունք» թերթի հիմնադիր կուսակցության՝ Սահմանադրական իրավունք միության նախագահ, 1993-1999 թվականներին թերթի գլխավոր խմբագիր, 1999 թվականից մինչեւ այսօր «Իրավունք մեդիա» հոլդինգի խմբագրական խորհրդի նախագահ Հայկ Բաբուխանյանը՝ պատվոգրեր հանձնելով «Իրավունքի» վաղեմի բարեկամներին եւ մշակութային գործիչներն: Պատվոգրի արժանացավ «Իրավունքի» իրավական պաշտպանությունն իրականացնող «Լեւ Գրուպ» փաստաբանական գրասենյակի տնօրեն, հայտնի փաստաբան Լեւոն Բաղդասարյանը: Ինչպես նաեւ պատվոգրերի արժանացան iravunk.com-ի Ծրագրավորման աշխատանքների, անվտանգության պաշտպանման, ինչպես նաեւ Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի պատասխանատու Արսեն Լեւոնյանը, երգիչ Դավիթ Թուջարյանը, Արթուր Աղաջանովը, ՀՀ վաստակավոր արտիստներ Մհեր Մեսրոպյանը, Գայանե Ներսիսյանը, Մադլեն Ասրյանը, «Ուժեղ Հայաստան Ռուսաստանի հետ. Հանուն նոր Միության» շարժման Կանանց խորհրդի նախագահ Ալլա Հակոբյանը:
Անակնկալ էր պատրաստել նաեւ ԱԼԼԱ ՀԱԿՈԲՅԱՆԸ՝ ընթերցելով իր կողմից գրված եւ թերթին նվիրված գեղեցիկ բանաստեղծությունը: Առանձնահատուկ անակնկալ էր սպասվում նաեւ պարոն Բաբուխանյանին: 60-ամյակի առթիվ դուստրը՝ ՄԱՐԻԱՄ ԲԱԲՈՒԽԱՆՅԱՆԸ կատարեց «Իմ հայրիկ» երգը:
Տոնական երեկոն ամփոփեց հրաշալի տեմբրով երգիչ ԱՐԹՈՒՐ ԱՂԱՋԱՆՈՎԸ՝ ներկայացնելով «Мы желаем счастья вам» կատարումը: Ողջ երեկոն վարեցին երիտասարդ, բայց արդեն պրոֆեսիոնալ հաղորդավարներ ԳԱԳԻԿ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆՆ ու ԷԼԵՆ ԳԱՍՊԱՐՅԱՆԸ:
Նյութը պատրաստեց ՆԱՆԱ ՍԱՐԳՍՅԱՆԸ
Մեծ Բրիտանիան ԱՄՆ-ից լրացուցիչ F-35-ներ կգնիԻնքն ուզում է, որ մեզ վախեցնի, բայց ինքը պետք է վախենա, նա խիղճ չունի. Արա Աբրահամյանը Փաշինյանի մասինՇուլցը դատապարտել Է ԹրամփինԽամենեին պատասխանել է Թրամփի՝ Իրանը ռմբակnծելnւ uպառնшլիքինՈւՂԻՂ․ Ավինյանը վարում է Երևանի քաղաքապետարանի հերթական նիստըԱդրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Խնածախի ուղղությամբ, վնասվել է բնակելի տուն. ՊՆԹրամփը հայտարարել է, որ չի ցանկանում արգելափակել TikTok-ըՄԱՐՏԻ 31-Ի ՁԵՐ ՌՈՄԱՆՏԻԿ ՀՈՐՈՍԿՈՊԸՊատմության արյnւնnտ էջերը վերջնական շրջելու պատմական հնարավորություն է ստեղծվել, բայց դրա համար Հայաստանը «պետք» է փոխի Սահմանադրությունը. Ադրբեջանի ԱԳՆՏարադրամի փոխարժեքները մարտի 31-ինԻ՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերինԱպրիլին Բարձրագույն ուժերը կպաշտպանեն Կենդանակերպի 4 նշաններինՀայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարըՋուր չի լինիՇնորհավորում եմ քաղաքացու վստահությանն արժանացած, ընտրություններում հաղթած բոլոր քաղաքական ուժերին եւ թեկնածուներին․ ՓաշինյանԱրեգակի վրա M դասի միանգամից հինգ բռնկում է տեղի ունեցել18+ քվեաթերթիկ ԳյումրիիցՔՊ-ն Գյումրիում նախնական տվյալներով միայնակ իշխանություն չի կարող ձևավորել. ՂալումյանՊրոդյուսերը եւս միացավ ՎարդանիկինՈվ չհրապարակի նրա ****** տամ, միկրոֆոնը կտամ գլխիդ. ՔՊ-ական պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի լկտի պահվածքը (Video) 18+Թրամփը սկսեց նորից սպառնալ իրեն «գցել» փորձող ԶելենսկունԹուրքիայում համազգային արշավ է սկսվել Էրդողանի հրաժարականի և արտահերթ ընտրությունների համարՄուրմանսկում զինյալը 14 հարկանի շենքի տանիքից անկանոն կրակ է բացել փողոցով անցնողների ուղղությամբ (Տեսանյութ)ՔՊ-ականները շեֆի SMS-ից են այսօր արթնացելՎարդանիկին միացավ Թեւանյանի թեկնածուն. Գյումրիում կրքերը եռում են ԲԱՑԱՌԻԿ. Հելնեն երկինք իջնեն ներքեւ ոչ մի փոխզիջում. Ինչ է ասել Փաշինյանը արցախցիների մասինԿԸՀ-ն ամփոփել է 82 տեղամասերից 81-ի արդյունքները․ ՔՊ-ն ստանում է ձայների մոտ 36.8%-ը, ընդդիմադիր ուժերը՝ շուրջ 50%-ըՈվքեր, քանի մանդատով կղեկավարեն Գյումրին.ՖՈՏՈՍԿԱՆԴԱԼ. ՔՊ-ական Նավակ ճոճողը ճոճվում է ԳյումրիումԱմերիկացիները մեզ դավաճանել են. Զապորոժեում գերված ուկրաինական զինվորական (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ) Փարաքար խոշորացված համայնքում Միասնություն դաշինքը հաղթել է միաձայն«Քիր Սթարմերը խելագար է, ով մեզ բոլորիս մղում է դեպի միջուկային պատերազմ». Daily MailՀայտնի է, որ թեկնածուն քանի տոկոս է ստացելՎԻԴԵՈ. Ինչ հայհոյախառն միջադեպ է տեղի ունեցել ՔՊ-ական հարբած պատգամավորների, վարչապետի խորհրդականի ու Շիրակի նախկին մարզպետների մասնակցությամբ.18+50,06%֊ն ընդդեմ 36%֊ի. Գյումրիի ՏԻՄ ընտրությունների վերջնարդյունքը (82 տեղամասերի տվյալները)Ազատություն ԴՕԿ-ին. գյումրեցու գրառումը՝ քվեաթերթիկի վրաՊատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի լկտի և հայհոյախառն պահվածքը «Եվրոմեդիա 24»-ի լրագրող Կորյուն Սիմոնյանի նկատմամբ (տեսանյութ)Գյումրիում ձերբակալվել է 4 քաղաքացի, որոնցից 3-ը 70-անց, 80-անց ու 90-անց կանայք ենՓարաքար համայնքում, ըստ նախնական գնահատումների, 57 տոկոս ձայներով հաղթանակ է տանում ընդդիմադիր Վոլոդյա ԳրիգորյանըՓարաքարում տոնում են «Միասնություն» դաշինք  լիդեր Վոլոդյա Գրիգորյանի հաղթանակը (Տեսանյութ)Գյումրիի թիվ 31/45 տեղամասի արդյունքները. Վարդան Ղուկասյանն առաջատար է հսկայական առավելությամբ«ՀԱՂԹԵՑԻ ԹՈՒՐՔ ՄԱՐԶԻԿԻՆ ԴԱՌՆԱԼՈՎ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՉԵՄՊԻՈՆ». ԱԶԱՏ ՈՃԻ ԸՄԲՇԱՄԱՐՏԻ ԵՎՐՈՊԱՅԻ Մ20 ՏԱՐԵԿԱՆՆԵՐԻ ՉԵՄՊԻՈՆ, Մ23 ՏԱՐԵԿԱՆՆԵՐԻ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՓՈԽՉԵՄՊԻՈՆ ԿՆՅԱԶ ԻԲՈՅԱՆՔՊ-ի Սարիկը առաջին տեղում է, բայց քաղաքապետ դառնալու շանսեր չունի31/48-ում առաջատարը Մարտուն Գրիգորյանն է31/9-ում Սարիկն առաջատար էՀայտնի են Մարտուն Գրիգորյանի ցուցանիշներըԸնտրական տեղամասերից ստացած առաջին տվյալները կտեղադրվեն ԿԸՀ կայքում31/62-ում հաղթում է ՍարիկըՓարաքարից վերջին տվյալներըԳյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական պատկերը՝ 8 ընտրատեղամասերից