Ովքեր, քանի մանդատով կղեկավարեն Գյումրին Ամերիկացիները մեզ դավաճանել են. Զապորոժեում գերված ուկրաինական զինվորական (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ) Փարաքար խոշորացված համայնքում Միասնություն դաշինքը հաղթել է միաձայն «Քիր Սթարմերը խելագար է, ով մեզ բոլորիս մղում է դեպի միջուկային պատերազմ». Daily Mail Հայտնի է, որ թեկնածուն քանի տոկոս է ստացել ՎԻԴԵՈ. Ինչ հայհոյախառն միջադեպ է տեղի ունեցել ՔՊ-ական հարբած պատգամավորների, վարչապետի խորհրդականի ու Շիրակի նախկին մարզպետների մասնակցությամբ.18+ 50,06%֊ն ընդդեմ 36%֊ի. Գյումրիի ՏԻՄ ընտրությունների վերջնարդյունքը (82 տեղամասերի տվյալները) Ազատություն ԴՕԿ-ին. գյումրեցու գրառումը՝ քվեաթերթիկի վրա Պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի լկտի և հայհոյախառն պահվածքը «Եվրոմեդիա 24»-ի լրագրող Կորյուն Սիմոնյանի նկատմամբ (տեսանյութ) Գյումրիում ձերբակալվել է 4 քաղաքացի, որոնցից 3-ը 70-անց, 80-անց ու 90-անց կանայք են
Չգիտեմ՝ մենք լավ խաղացինք, թե հակառակորդը՝ վատ, բայց առաջին խաղակեսից նման հաճույք ես դեռ չէի ստացել. Գուրամ Կաշիա
Վրաստանի ազգային հավաքականի ավագ Գուրամ Կաշիան Հայաստանի ընտրանու նկատմամբ (6:1) տարած հաղթանակից հետո կիսվել է իր տպավորություններով։
«Հավանաբար, սա մեր խաղացած լավագույն խաղակեսերից մեկն էր:  Չգիտեմ՝ մենք լավ խաղացինք, թե հակառակորդը՝ վատ, բայց առաջին խաղակեսից նման հաճույք ես դեռ չէի ստացել: Մենք շատ բարձր որակի ֆուտբոլ խաղացինք հարձակման գծում:
Եթե ես պետք լինեմ հավաքականին, անպայման կլինեմ հավաքականում: Չգիտեմ, թե այդ խոսակցություններն որտեղից են տարածվում: Չեմ ցանկանում շատ խոսել իմ մասին, բայց եթե հավաքականին պետք լինեմ, ես պատրաստ եմ:
Աշխարհի առաջնության որակավորման փուլին դեռ շատ ժամանակ կա, և հիմա կանխատեսումներ անել հնարավոր չէ: Այսօր մենք շատ բարձր որակի ֆուտբոլ խաղացինք, և հուսով եմ, որ սեպտեմբերին էլ այդպես կլինի», — Կաշիայի խոսքն է մեջբերում worldsport.ge-ն։
Ովքեր, քանի մանդատով կղեկավարեն ԳյումրինՍԿԱՆԴԱԼ. ՔՊ-ական Նավակ ճոճողը ճոճվում է ԳյումրիումԱմերիկացիները մեզ դավաճանել են. Զապորոժեում գերված ուկրաինական զինվորական (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ) Փարաքար խոշորացված համայնքում Միասնություն դաշինքը հաղթել է միաձայն«Քիր Սթարմերը խելագար է, ով մեզ բոլորիս մղում է դեպի միջուկային պատերազմ». Daily MailՀայտնի է, որ թեկնածուն քանի տոկոս է ստացելՎԻԴԵՈ. Ինչ հայհոյախառն միջադեպ է տեղի ունեցել ՔՊ-ական հարբած պատգամավորների, վարչապետի խորհրդականի ու Շիրակի նախկին մարզպետների մասնակցությամբ.18+50,06%֊ն ընդդեմ 36%֊ի. Գյումրիի ՏԻՄ ընտրությունների վերջնարդյունքը (82 տեղամասերի տվյալները)Ազատություն ԴՕԿ-ին. գյումրեցու գրառումը՝ քվեաթերթիկի վրաՊատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի լկտի և հայհոյախառն պահվածքը «Եվրոմեդիա 24»-ի լրագրող Կորյուն Սիմոնյանի նկատմամբ (տեսանյութ)Գյումրիում ձերբակալվել է 4 քաղաքացի, որոնցից 3-ը 70-անց, 80-անց ու 90-անց կանայք ենՓարաքար համայնքում, ըստ նախնական գնահատումների, 57 տոկոս ձայներով հաղթանակ է տանում ընդդիմադիր Վոլոդյա ԳրիգորյանըՓարաքարում տոնում են «Միասնություն» դաշինք  լիդեր Վոլոդյա Գրիգորյանի հաղթանակը (Տեսանյութ)Գյումրիի թիվ 31/45 տեղամասի արդյունքները. Վարդան Ղուկասյանն առաջատար է հսկայական առավելությամբ«ՀԱՂԹԵՑԻ ԹՈՒՐՔ ՄԱՐԶԻԿԻՆ ԴԱՌՆԱԼՈՎ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՉԵՄՊԻՈՆ». ԱԶԱՏ ՈՃԻ ԸՄԲՇԱՄԱՐՏԻ ԵՎՐՈՊԱՅԻ Մ20 ՏԱՐԵԿԱՆՆԵՐԻ ՉԵՄՊԻՈՆ, Մ23 ՏԱՐԵԿԱՆՆԵՐԻ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՓՈԽՉԵՄՊԻՈՆ ԿՆՅԱԶ ԻԲՈՅԱՆՔՊ-ի Սարիկը առաջին տեղում է, բայց քաղաքապետ դառնալու շանսեր չունի31/48-ում առաջատարը Մարտուն Գրիգորյանն է31/9-ում Սարիկն առաջատար էՀայտնի են Մարտուն Գրիգորյանի ցուցանիշներըԸնտրական տեղամասերից ստացած առաջին տվյալները կտեղադրվեն ԿԸՀ կայքում31/62-ում հաղթում է ՍարիկըՓարաքարից վերջին տվյալներըԳյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական պատկերը՝ 8 ընտրատեղամասերից31/43-ում Վարդանիկը կրկնակի հաղթանակ է տանումԳյումրիի ընտրատեղամասերից ստացվող արդյունքների ներկա պատկերը. թարմացվող31/61-ում կրկին առաջատար է Սարիկը31/35-ում Սարիկը շարունակում է հաղթարշավը31/17-ում Սարիկն է հաղթում31/11-ում Սարիկը ջախջախում է Վարդանիկին31/43 -ում Վարդանիկն է կրումՍարիկը առաջատար է. Հայտնի են Գյումրու ՏԻՄ ընտրությունների 31/65, 31/02, 31/63, 31/12 ընտրատեղամասի արդյունքները31/60-ում Սարիկը շարունակում է առաջատար լինել«Ինտերը» հաղթեց ու շարունակում է գլխավորել մրցաշարային աղյուսակը (տեսանյութ)31/44-ում Վարդանիկն է հաղթում31/12-ում Սարիկն է հաղթում31/65 ընտրատեղամասում Սարիկը ջախջախիչ հաղթանակ է տանում31/02 ընտրատեղամասում առաջատար է ՍարիկըՎարդանիկը ջախջախիչ հաղթանակ է տանում 31/44 ընտրատեղամասում ՎԻԴԵՈ. Ինչպես է Փաշինյանի ավտոշարասյունը սլանում է օդանավակայանԴնեպրոպետրովսկի ուղղությամբ ուկրաինական բանակի համար աննախադեպ կատաստրոֆա է հասունացել (Տեսանյութ) «Չոռնի Անոն» և մի շարք այլ անձինք ձերբակալվել են հանցանք կատարելու կասկածանքով Ամփոփվել են 31/63 տեղամասի արդյունքները. Վարդան Ղուկասյանն առաջատար է«ԻՄ ՌԵԿՈՐԴԱՅԻՆ ԿԱՐԻԵՐԱՆ ՄՏԱԴԻՐ ԵՄ ԱՎԱՐՏԵԼ 80 ՏՈՆՆԱՅԱՆՈՑ ԻՆՔՆԱԹԻՌ ՔԱՇԵԼՈՎ». ՊՐՈՖԵՍԻՈՆԱԼ ԲՌՆՑՔԱՄԱՐՏԻԿ, ԱՇԽԱՐՀԻ, ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՉԵՄՊԻՈՆ, ԳԻՆԵՍԻ ՌԵԿՈՐԴԱԿԻՐ ՅՈՒՐԻ ՍԱՔՈՒՆՑԱրցախցիների սոցիալական ծրագրերի մտահոգությունների վերաբերյալ ակցիա կանցկացվիՓարաքար և Գյումրի համայնքներում, նախնական տվյալներով, քվեարկությանը մասնակցել է ընտրողների 44.61%-ըԱդրբեջանը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել․ ՀՀ ՊՆ-ից հայտնում են՝ հայկական կողմը կրակ չի բացելԱրդար պահանջ, չնահանջե՛ք, արցախցիների պաhանջները պետք է լսելի լինեն․ Արշավիր ՂարամյանՓարաքարում ընտրություններին մասնակցել է ընտրողների 55%-ը․ Մեսրոպ ԱռաքելյանԳյումրու ավագանու ընտրություններին մասնակցել է 47,451 ընտրող, որը կազմում է մասնակցության իրավունք ունեցողների 42,66%-ըՓարաքարի 2 ընտրատեղամասեր հոսանքազրկված են